úvodní stránka

 Praktické info:
- Info o cenách
(jídlo, pití, pláže...)
- Kurzovní lístek
kde výhodně směnit
- Mobily a internet
vše o komunikacích
- V restauraci
(jak to chodí...)
- Mapa Primorska
(+ důležitá místa)

 Deníček:
- Neděle 3.8., den 1.
- Pondělí 4.8., den 2.
- Úterý 5.8., den 3.
- Středa 6.8., den 4.
- Čtvrtek 7.8., den 5.
- Pátek 8.8., den 6.
- Sobota 9.8., den 7.
- Neděle 10.8., den 8.
- Pondělí 11.8., den 9.
- Úterý 12.8., den 10.
- Středa 13.8., den 11.
- Čtvrtek 14.8., den 12.
- Pátek 15.8., den 13.
- Sobota 16.8., den 14.
- Sobota 17.8., den 15.

- Fotogalerie
 
Mobily a internet

Bulhaři udělali v posledních letech velký pokrok kupředu, pokud jde o mobilní komunikaci. Mají sítě ve stejném GSM standardu, jaký používáme v České republice, a na jejich území působí dva operátoři - MobilTel a GloBul. Ať jste zákazníkem jakéhokoliv českého operátora, vyplatí se vám roamovat přes GloBul. Pokud jde o pokrytí, jsou na tom obě sítě stejně, rozdíl je v cenách. Příchozí SMS jsou zdarma, odesílané SMS jsou u MobilTelu za dvojnásobek ceny, kterou si účtuje operátor při roamingu přes GloBul. Výhodnější je i volání, byť tady už ten rozdíl není 100%, ale 50%.

Obě sítě fungují ve standardu GSM 900/1800 MHz, bez problémů se do nich připojíte s mobilními přístroji, které používáte v České republice. Cena za minutu příchozího i odchozího hovoru je zhruba stejná a pohybuje se okolo 20ti korun (podle operátora a tarifu). S hovory není problém, nepadají ani nešumí.

V Bulharsku již funguje také rychlý přenos dat GPRS a tím pádem také posílání MMS zpráv a to v obou bulharských sítích. Obstojně fungují také mobilní data v roamingu, jen se připravte na trošičku vyšší učet, chcete-li jej používat na více než messaging prostřednictvím ICQ či jemu podobných programů.

Pro internet chtivé, kteří nechtějí za účet za telefon zaplatit více než za celou dovolenou, se určitě vyplatí využít služeb místních internetových kaváren. Jen cestou po hlavní třídě narazíte na čtyři cedule, internetová kavárna je i na poště. Bohužel má zkušenost je taková, že ve všech je vydýchaný vzduch, několik počítačů, šero a ani v jedné nelze připojit notebook. Kavárna Matrix, která je zhruba v půli hlavní třídy, propaguje dokonce internet přes satelit, rychlost jsem ale zatím nezkoušel. A ještě jeden postřeh - v žádné z internetových kaváren neumí česky ani anglicky.